Navigace

Obsah

Fotbalový oddíl TJ Rotas Rotava měl v soutěžním ročníku 2016/2017 své zástupce ve třech věkových kategoriích – žáci, dorost a muži. Žáci se zúčastnili Okresního přeboru starších žáků. V této soutěži obsadili 6. místo z celkového počtu devíti družstev. Druhé mládežnické družstvo dorostenecké kategorie odehrálo svá utkání v Krajské soutěži dorostu. Naši dorostenci se umístili na pěkném čtvrtém místě z devíti účastníků  z celého Karlovarského kraje. Posledním zástupcem fotbalového oddílu byli naši muži, kteří bojovali ve své první historické sezóně v Krajském přeboru mužů s těmi nejlepšími v Karlovarském kraji. Účast v nejvyšší krajské soutěži  by nebyla možná bez sponzorských příspěvků. Děkujeme městu Rotava, firmě ROTAS STROJÍRNY spol. s r.o. i dalším přispěvovatelům. Poděkování patří i neúnavným podporovatelům z řad fanoušků, kteří najezdí mnoho kilometrů za naším oddílem. Díky Vám všem!

Kaszai David, člen VV FO

CESTA ZA SNEM

Jsem velice rád, že mohu tvořit řádky tohoto článku. Jelikož slova, která popisují ve stručnosti celý průběh uplynulé sezony, jsou ve své podstatě slova popisující historický okamžik tohoto města, sportu, který pozitivně ovlivnil mnoho lidí v našem městě. Tímto okamžikem je vítězství  fotbalového oddílu místního TJ a jeho družstva mužů v krajské soutěži I.A třídy. Osobně si myslím, že vyhrát jakoukoliv soutěž je krásnou ukázkou, jak skupina lidí je odhodlána proměnit svůj sen ve skutečnost. Je to velice nelehká cesta vzhledem k počtu odehraných utkání a délce celé soutěže.

Loňský soutěžní ročník 2014/2015 byl jistým příslibem ročníku právě skončeného 2015/2016. Předváděná hra hlavně v podzimní části soutěže byla natolik dominantní a jednoznačná, že týmu přinesla pověstný podzimní titul v soutěži. Mnoho zápasů, a to hlavně na domácím hřišti, bylo mnohdy fotbalovou ódou na radost. Tým za bouřlivé podpory fanoušků sbíral body jako na běžícím pásu. Musíme však objektivně říci, že zimní pauza se na mužstvu projevila v těžším rozjezdu do jarní části soutěže. Co na podzim šlo samo, to se na jaře muselo zlomit nasazením a obětavostí hráčů na hřišti. Tento rozjezd

také ovlivnily chvíle enormního nasazení hráčů a motivace přetavená ve vítězství. Tato vítězství byla v některých okamžicích draze vykoupena zraněním hráčů, či karetními tresty za nesportovní prohřešky na hřišti. Pro úzký kádr to znamenalo nejednu nelehkou situaci. Ale přes veškeré problémy  se dne 18.6.2016 sen stal opravdu skutečností. Hráči, realizační tým i lidé zajišťující vše potřebné kolem týmu mohli společně s fanoušky oslavit titul MISTRA I.A třídy.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za příkladnou reprezentaci města a tělovýchovné jednoty. Dále veliké díky a uznání patří všem lidem, kteří se na tomto úspěchu podíleli svojí nezištnou pomocí při zajišťování jednotlivých utkání a chodu oddílu. Důležitým článkem tohoto úspěchu je i samotné Město Rotava a další podnikatelské či nepodnikatelské subjekty, které se snaží podporovat sport v tomto městě.  Nerad bych také opomněl skvělé a za každého počasí podporující fanoušky. Byli opravdu tím pověstným dvanáctým hráčem týmu!

Tento příspěvek bych ukončil citátem, který je dosti výstižný pro tento okamžik:

„To nejkrásnější na světě nejsou věci, nýbrž chvíle, okamžiky, nezachytitelné vteřiny.“