Navigace

Obsah

Velká cena Klášterec nad Ohří

Dne 25. 04. 2015 jsme se zúčastnili Velké ceny Klášterce nad Ohří, která pro nás byla přípravou pro nadcházející Krajský pohár karate JKA KV kraje. Karel Junek zde v soutěži kumite v kategorii juniorů vybojoval 7. místo a v kategorii seniorů 2. místo.

Krajský pohár karate JKA KV kraje

Bodovanou soutěží pro postup na MČR karate JKA 2015 pro nás byl Krajský pohár karate KV kraje, který se uskutečnil dne 16. 05. 2015. Zde jsme opět dosáhli na stupně nejvyšší. V kategorii staršího dorostu vybojovala Káťa Havelcová 1. místo v kumite a 2. místo v kata. Nikol Lihlová ve stejné kategorii 1. místo v kata. Karel Junek po nádherných zápasech vybojoval v kategorii juniorů 2. místo v kumite a 1. místo v kata. V kategorii seniorů pak 1. místo v kumite a 1. místo v kata.
MH

Dne 24. 05. 2014 se v Praze uskutečnilo ME karate JKA. Náš klub měl již tradičně zastoupení ve výběru reprezentace ČR. V kategorii dívky 14 let nás reprezentovala Nikol Lihlová, která vybojovala výborné 9. místo v soutěži Kumite. V kategorii chlapci 16 let nás reprezentoval Karel Junek, který je v současné době nejúspěšnější závodník našeho karate klubu Rotava. Karel opět ukázal svou velkou bojovnost a v soutěži Kumite obsadil vynikající 5. místo.

Po prázdninové přestávce nás čekal 2. Národní pohár karate JKA ČR. Tento se konal dne 04. 10. 2014 v Kadani. Přes prázdniny jsme toho moc nenatrénovali, a tak jsme byli zvědaví, zda se nám podaří dosáhnout alespoň uspokojivých výsledků. Nikol Lihlová obsadila v soutěži Kata pěkné 8. místo a v soutěži Kumite výborné 6. místo. Karel Junek soutěžil ve střídavém startu v kategorii staršího dorostu, kde se umístil na 8. místě v soutěži Kata a 6. místě v soutěži Kumite. V kategorii juniorů byl pak ještě úspěšnější a v soutěži Kumite vybojoval 4. místo a v soutěži Kata dokonce medailové 3. místo. Teď nás čeká závěrečný vrchol soutěžní sezóny 2014, a to Mistrovství republiky karate JKA ČR, které se dne 15. 11. 2014 uskuteční v Nymburku.

Krajský pohár KV kraje

..

Krajský pohár karate JKA KV kraje dne 17. 05. 2014 byl pro naše závodníky poslední zkouškou před Mistrovstvím Evropy, které se uskuteční dne 24. 05. 2014 v Praze. Na tuto prestižní soutěž byli za Českou republiku nominováni dva závodníci našeho karate klubu Rotava - Nikol Lihlová a Karel Junek. Oba jmenovaní předvedli na krajském poháru karate JKA KV kraje výborné výkony jak v soutěži kata, tak i v kumite. Ve skvělé formě se prezentovala i další naše soutěžící Káťa Havelcová, která svými výkony rozšířila naše medailové „žně“. Ale popořadě…Nikol Lihlová vybojovala v kategorii mladších dorostenkyň 1. místo v kumite a 1. místo v kata. Káťa Havelcová pak v kategorii starších dorostenkyň 1. místo v kumite a 1. místo v kata. Karel Junek doplnil naše úspěšné tažení 2. místem v kumite a 2. místem v kata v kategorii starších dorostenců a 2. místem v kumite a 2. místem v kata v kategorii juniorů. Na závěr bych chtěl popřát našim závodníkům mnoho sportovního štěstí v bojích o medailové umístění na Mistrovství Evropy.

MH

1. Národní pohár karate JKA ČR

Po zimní přípravě jsme zahájili soutěžní sezónu a vyrazili do Ostravy na 1. Národní pohár karate JKA ČR. Cesta byla opravdu únavná, a tak nebylo závodníkům co závidět. Jako první z našich do bojů o medaile vstoupil Kája Junek v kategorii staršího dorostu. V soutěži kumite se bez porážky probojoval až do finále, kde svému soupeři těsně na body podlehl. Ihned po tomto zápasu nastoupil do boje o druhé místo. Od počátku byl na tatami tím lepším. Avšak přibližně v polovině časového limitu si při střetu se soupeřem vykloubil rameno. Po ošetření lékařem se však ještě nevzdal a pokusil se uspět. To se však s pohybovým omezením ruky nepodařilo a prohrál. Třetí místo je však výborným vstupem do sezóny. Musíme jen doufat, že se rameno brzy zahojí a Karel bude nadále podávat skvělé výkony. Odpoledne do soutěže nastoupila Nikol Lihlová. V kategorii mladších dorostenek v soutěži kata skončila na výborném šestém místě. V následné soutěži kumite se pak probojovala až do semifinále. Byl to přímo infarktový zápas. Nikol vedla ještě 4 vteřiny před koncem 1:0. Nezvládla však závěr, kdy rozhodčí po přerušení opět zápas zahájil. Nikol jednu vteřinu před koncem udělala taktickou chybu, vystoupila ze zápasiště a byla diskvalifikována. Jen jedna vteřina jí dělila od postupu do zápasu o druhé místo. Čtvrté místo je v celorepublikovém měřítku opravdu skvělým výsledkem.

MH

Sportovní klub karate Rotava soutěžní závěr roku 2013

Závěr roku 2013 byl pro náš klub opět ve znamení několika soutěží. 2. listopadu se Nikolka Lihlová na Mistrovství republiky JKA ČR umístila na 6. místě v soutěži Kata. Karel Junek se této naší nejvyšší soutěže tentokrát z důvodu nemoci nezúčastnil. Avšak dne 22. 11. 2013 vycestoval s reprezentačním týmem JKA ČR na Mistrovství Evropy ESKA do Portugalska, kde se mu velmi dařilo. V soutěži Kumite jednotlivců vybojoval výborné 9. místo a v soutěži Kumite tým se dařilo ještě více, když jen o pomyslný krůček skončil tým ČR, ve kterém soutěžil i Karel Junek, za branami finálové skupiny a vybojoval 5. místo. V prosinci jsme pak byli pozváni na Vánoční soutěž do Chodova. Zde náš karate klub měl zastoupení pouze z řad děvčat, která každá soutěžila v jiné váhové kategorii. Nikolka Lihlová vybojovala 4. místo v soutěži Kumite, 4. místo v soutěži Kata a 3. místo v soutěži Kumite tým. Kateřina Havelcová, která v karate teprve nedávno započala svou soutěžní cestu, vybojovala v soutěži kumite 4. místo a v soutěži kata taktéž 4. místo.

Tímto bych chtěl za náš karate klub v Rotavě poděkovat především Městskému úřadu v Rotavě za jeho poskytnutou podporu v roce 2013, bez které bychom pravděpodobně již nemohli fungovat na takové úrovni.

MH

Dne 12.10.2013 jsme se po prázdninové soutěžní přestávce zúčastnili 2. kola Národního poháru karate JKA ČR v Neratovicích. Po prázdninovém tréninkovém výpadku jsme měli pouze měsíc na přípravu. Maximálně jsme ho využili, což se projevilo na dosažených výsledcích v soutěži. Karel Junek, který z důvodu nemoci trénoval pouze týden před soutěží, prokázal své nesporné kvality a opět dosáhl na medailové umístění, kdy se v kategorii staršího dorostu umístil na 3. místě v soutěži kata a v soutěži kumite pak po nádherných zápasech vybojoval 5. místo. Dalším výborným umístěním se prezentovala Nikolka Lihlová, která v kategorii mladší dorostenky v soutěži kumite vybojovala 8. místo a v soutěži kata pak 6. místo. Svými výsledky se oba nominovali na Mistrovství republiky, které se uskuteční dne 2.11.2013 v Milevsku.

MH

Karate klub Rotava

Závěr roku byl pro naše karatisty opět úspěšný. První soutěží po prázdninách pro nás byl Krajský pohár karate KV kraje v září. Zde již tradičně ve své kategorii st. žákyně Nikol Lihlová zvítězila jak v soutěži Kata (sestava), tak i v soutěži Kumite (volný zápas). Karel Junek vybojoval 1. místo v soutěži Kata a 2. místo v soutěži Kumite. V říjnu nás pak čekal 2. Národní pohár mládeže v Milevsku, který opět Nikol Lihlová zvládla výborně a obsadila 7. místo v soutěži Kata. Poté jsme se zúčastnili 2. Národního poháru dorostenců v Neratovicích, kde Karel Junek obsadil výborné 6. místo v Kata. Těmito výsledky a výsledky z předchozích Národních pohárů se závodníci z našeho SK Shotokan Ryu karate Rotava nominovali na Mistrovství České republiky karate JKA, které se letos uskutečnilo 3. listopadu v Praze. Po předchozích úspěších jsme v duchu očekávali dobré výsledky i na této naší nejvyšší domácí soutěži. Jako první do bojů o medaile nastoupila Nikol Lihlová, jejíž výkon jí nakonec vynesl na 8. místo v Kata. Naším největším „želízkem v ohni“ byl Karel Junek. Ten si vedl opravdu výtečně. V Kata obsadil 3. místo, v Kumite taktéž 3. místo a byl vyhlášen Mistrem ČR v kombinaci umístění Kata - Kumite. Poslední soutěží na MČR byla kategorie Masters. I v této jsme měli našeho zástupce. Roman Pokorný předčil naše očekávání a vybojoval 2. místo v Kumite, 2. místo v Kata, a byl taktéž vyhlášen Mistrem ČR v kombinaci umístění Kata - Kumite. Za tyto výkony patří našim závodníkům velký dík.